PKK yı ciddiye al önerisi

'PKK'yı ciddiye al' önerisi!
'PKK'yı ciddiye al' önerisi!
14 Nisan 2009 Salı 13:24
Ahmet Türk Meclis'te konutu. Bu sabah DTP'ye karşı yapılan operasyonlara ilişkin sert bir giriş yapan Ahmet Türk hükümeti uyardı.

İNTERNETHABER

DTP bu sabah şok bir operasyonla sarsıldı. 12 ilde yapılan terör operasyonunda eski DTP'lilerin evleri basıldı, 3 DTP yönetici de dahil 46 kişi gözaltına alındı.

Meclis'te bugün DTP Grup toplantının ilk gündem maddesi de buydu. Mikrofona geçen Ahmet Türk sözlerine "hükümeti uyarıyoruz. Bizi kimse diz çökertemeyecek" diye başladı ve Hükümeti, PKK'nın 'barış için 1 Haziran'a kadar eylemsizlik' çağrısını ciddiye almaya çağırdı.

Türk şunları söyledi:

HÜKÜMETİ UYARIYORUZ

Ahmet Türk Meclis'teki grup toplantısına bu sabah DTP'ye karşı yapılan operasyonları kınayarak başladı.

Bu sabah itirabiriyle başta Diyarbakır ve Batman olmak üzere çok sayıda arkadaşımız gözaltına alnıdı. Gün TV'ye baskın düzenlendi. Bu gelişmeler bizi kaygılandırıyor. Operasyonu tetikleyen bizzat sayın başbakanın seçimler sonrasındaki bizi hedef gösteren açıklamalarıdır. Hükümetin kınıyor ve uyarıyoruz.

KİMSE BİZE DİZ ÇÖKERTEMEYECEKTİR

Bu operasyon Türkiye'nin dördüncü partisine yapılan operasyondur. Hiçbir güç bize diz çökertemeyecektir. Hiçbir güç bizim barışçı yolla çözüme ulaşmamızı engelleyemeyecektir. Operasyonlar derhal son bulmalı ve arkadaşlarımız derhal bırakılmalıdır.

SORUNLARI HALININ ALTINA SÜPÜRME DEVRİ BİTTİ

Türkiye hızla değişime başlamalı. Partimiz yüklendiği toplumsal muhalefet gereği sorunlara dikkat çekiyor. Ekonomik kriz ve Kürt sorunundaki çatışmalı durum devam ediyor. Yeni anayasa ve askıya alınan demokratikleşme paketi hızla gündeme alınmalıdır. Sorunları halının altına süpürme devri bitmiştir. Kısır çekişmelerin bir kenara bırakılması ve siyasetin sorunun değil çözümün bir aracı haline getirilmelidir. Artık katılımcı siyaset dönemidir.

PKK'NIN ÖNERİSİNİ CİDDİYE ALIN